top of page
HALLOWEEN 2022

Celé album najdete na tomto odkaze:        https://jsmesponky.rajce.idnes.cz/

Bylo, nebylo...

Tento rok již 5. ročník halloweenského divočení v Tážalech! 

Jsme rádi, že na světě žije tolik odvážlivců a opět jsme se všichni sešli na dalším dobrodružství. V letošním roce za noci děsivé a tajuplné, jsme se obeznámili, proč je tato noc, ve které se slaví svátek Halloween, vůbec tak děsivá. Následná procházka nám to potvrdila. Stalo se, že děti byly proklety v různá zvířata, takže museli chodit jako krabi, kačeny a to není vše. Naši nebojsové si s tím hravě poradili, jenže to už byla docela tma. Čekalo nás to nejhorší.

Vydali jsme se po skupinkách na stezku, kterou by překonaly jen nervy ze železa. Po cestě se dětem zjevil dům s nemilým panem domácím. Děti se však rychle učí a přišly na zaklínadlo, díky kterému proměnily nerudného domácího ve zvířecí podobu. Když se naši odvážlivci vrátili, nesli si v rukou podivné kamínky. Z jedné strany měli vyobrazeny strašidelné výjevy, například pavouka, a z té druhé měli napsaná písmena. Jelikož a protože mají děti pod čepicí, použily podivné kameny jako klíč k šifře, která byla celou dobu nad našimi hlavami. 

 

Dozvěděli jsme se znepokojivou zprávu. Ďas unesl našeho Dýňáka, který byl celou dobu před dveřmi. Po chvilce bádání jsme našli na místě dýňáka lahev a v ní vzkaz. Ze vzkazu bylo patrno, kde by se mohl Dýňák nacházet. Takže jsme na nic nečekali a vydali se tam. Nakonec jsme naštěstí Dýňáka našli. 

 

No to jsme museli pořádně oslavit! Jako už tradičně nechyběla ani diskotéka ve strašidelných maskách. Dokonce nás čekala i hostina a my si mohli užít krásný, děsivý večer.

bottom of page