top of page
VÝLETNÍK 2019 - UNIVERZITA PRO PŘÍŠERKY

Celé album najdete na tomto odkaze:        https://jsmesponky.rajce.idnes.cz/

Bylo, nebylo...

Příšerky mají, pravda, těžkou práci. Jejich úkolem je vystrašit spící dítě v pokojíčku a nasbírat co nejvíce jekotu. A to zvládnou jen vyškolené příšerky! 

Školní rok začal našim příšerkám o něco dříve. Učitelský sbor v čele s ředitelkou Hrůzovou a docentkou Strašákovou děti řádně přivítal a studenti obdrželi vlastní žákovskou knížku, příšerácký index a speciálně upravený stroj rozlosoval děti na základě jejich dotazníků do tříd. Výuka byla náročná. V pokojíčku musí být příšerky obratné, přesné, rychlé, nejprve tiché a nenápadné a na závěr musí umět pořádně zařvat! Děti ve všem uspěly na výbornou. (Hlavně poslední předmět byl překvapivě pro většinu hračkou.)

Nechyběla ani výuka v terénu. Během plavby s námořníkem jsme poznávali život na řece i „mořské“ příšerky. Objevili jsme zatoulanou holčičku, která proklouzla k nám do světa příšerek. Snažili jsme se najít indicie, které by nám ji pomohly vrátit. V kukuřičném bludišti jsme nakonec podle písmenek u příšerek vyluštili šifru a beze ztráty jediné příšerky jsme ujížděli bouřce zpátky domů.

Zkušenosti nám předal i absolvent Sullivan, který nám připravil dobrodružné putování spojené s výukou. Byl to pravda trošku darebák, tak nás naučil zacházet i s americkou foukačkou. Když se přeměníte na příšerku, často se vám zvětší nohy i ruce, a buďte pořád obratní v pokojíčku plném poházených hraček! Trénovali jsme to slalomem v krabicích. Každá příšerka si vyzkoušela i simulátor, kdy museli vystrašit figurínu… Málem nám strhali jekotometry!

Tradiční cyklovýlet byl letos tak trošku netradiční. Večerní bouřka nám připravila parádní příšerácké bahenní podmínky. Příšerky přeci musí umět být i špinavé! A pro některé to byla nejlepší část tábora. Navíc tím děti složily závěrečnou zkoušku příšerek a mohly být na sebe právem hrdí. Díky této cestě odhalily poslední potřebné indicie k vrácení holčičky do správného pokoje a díky tomu, že jsme se učili i cestovat dveřmi, jsme ji nakonec mohli vrátit domů rodičům.

Za absolvování Univerzity příšerky obdržel každý diplom s medailí a konec školního roku jsme oslavili řádnou hostinou na diskotéce. Teď mají úředně stvrzeno, že umí vše, co by správná příšerka umět měla. Pozor na ně, přemění se co by dup!

bottom of page