VÝLETNÍK 2019 - UNIVERZITA PRO PŘÍŠERKY

Celé album najdete na tomto odkaze:        https://jsmesponky.rajce.idnes.cz/

Bylo, nebylo...

Příšerky mají, pravda, těžkou práci. Jejich úkolem je vystrašit spící dítě v pokojíčku a nasbírat co nejvíce jekotu. A to zvládnou jen vyškolené příšerky! 

Školní rok začal našim příšerkám o něco dříve. Učitelský sbor v čele s ředitelkou Hrůzovou a docentkou Strašákovou děti řádně přivítal a studenti obdrželi vlastní žákovskou knížku, příšerácký index a speciálně upravený stroj rozlosoval děti na základě jejich dotazníků do tříd. Výuka byla náročná. V pokojíčku musí být příšerky obratné, přesné, rychlé, nejprve tiché a nenápadné a na závěr musí umět pořádně zařvat! Děti ve všem uspěly na výbornou. (Hlavně poslední předmět byl překvapivě pro většinu hračkou.)

Nechyběla ani výuka v terénu. Během plavby s námořníkem jsme poznávali život na řece i „mořské“ příšerky. Objevili jsme zatoulanou holčičku, která proklouzla k nám do světa příšerek. Snažili jsme se najít indicie, které by nám ji pomohly vrátit. V kukuřičném bludišti jsme nakonec podle písmenek u příšerek vyluštili šifru a beze ztráty jediné příšerky jsme ujížděli bouřce zpátky domů.

Zkušenosti nám předal i absolvent Sullivan, který nám připravil dobrodružné putování spojené s výukou. Byl to pravda trošku darebák, tak nás naučil zacházet i s americkou foukačkou. Když se přeměníte na příšerku, často se vám zvětší nohy i ruce, a buďte pořád obratní v pokojíčku plném poházených hraček! Trénovali jsme to slalomem v krabicích. Každá příšerka si vyzkoušela i simulátor, kdy museli vystrašit figurínu… Málem nám strhali jekotometry!

Tradiční cyklovýlet byl letos tak trošku netradiční. Večerní bouřka nám připravila parádní příšerácké bahenní podmínky. Příšerky přeci musí umět být i špinavé! A pro některé to byla nejlepší část tábora. Navíc tím děti složily závěrečnou zkoušku příšerek a mohly být na sebe právem hrdí. Díky této cestě odhalily poslední potřebné indicie k vrácení holčičky do správného pokoje a díky tomu, že jsme se učili i cestovat dveřmi, jsme ji nakonec mohli vrátit domů rodičům.

Za absolvování Univerzity příšerky obdržel každý diplom s medailí a konec školního roku jsme oslavili řádnou hostinou na diskotéce. Teď mají úředně stvrzeno, že umí vše, co by správná příšerka umět měla. Pozor na ně, přemění se co by dup!