top of page
VÝLETNÍK 2018 - KRIMINÁLKA

Celé album najdete na tomto odkaze:        https://jsmesponky.rajce.idnes.cz/

Bylo, nebylo...

Případ vyřešen. Pachatel dopaden!

Díky skvělému týmu malých agentů, kteří se podíleli na zapeklitém případu ukradeného zlatého vejce, se podařilo dopadnout lupiče. Základna Kriminální antipadoušské policie YLAŽÁT (zkráceně KAPY) se nacházela v kulturním domě v Tážalech, kde byl v podzemí zároveň ukryt i tajný trezor, který se loupeží proměnil na místo činu.

Milionářka, které bylo vejce odcizeno, nás požádala o pomoc při pátrání. Trezor totiž nedokázala uhlídat ani její čtyřnohá strážkyně Zlatuška
a nepomohly ani nainstalované kamery. Agenti se prokázali svými odznaky. Dokázali, že jsou hodni se na případu podílet a pustili se do ohledávání místa činu.

Využili jsme služeb soukromého agentského autobusu a bratr milionářky nám ukázal její sídlo – zámek v Čechách pod Kosířem, kde jsme vyslechli i několik podezřelých. V rámci jednoho výslechu agenti zjistili, že na zámku uklízečka tajně kradla toaletní papír a byla předána do rukou příslušných orgánů. Komorník, ačkoliv se tvářil velmi podezřele, byl shledán nevinným.

 

Na zámku se děti rozdělily na dvě skupiny a čekal je edukativní program na filmové prohlídce Svěráků a prohlídce zámku s princeznou.Postupně se nám objevovaly další a další stopy a dokonce jsme využili i znalosti anglického jazyka, díky čemuž jsme získali podobiznu pachatele. Pátrání pokračovalo velmi napínavě. Zdálo se, že jsme pachatele vypátrali. Po náročné stezce za dopadením jsme porovnali otisky podezřelého s těmi z místa činu a zjistili jsme, že jsme chytli lupiče z jiného případu – tudíž se jednalo o poloviční úspěch.

 

Odpoledne nám přišel dát pár cenných rad z praxe pan Stejskal, který nám povyprávěl, jak vyšetřování provádí skuteční kriminalisté a povzbudit nás přišel i opravdový Spiderman! Stopy DNA (sliny) vedly do Drahlovského hostince, kam jsme se s dětmi vypravili na kolech. Pachatel měl zřejmě velkou chuť na pivo, jelikož jsme díky spoustě indicií a úkolů po cestě objevili i účtenku s datem loupeže a paní Pokorná nám potvrdila, že lupiče ten večer viděla a poskytla nám i jeho detailní skicu.

Poslední den jsme sesbírali všechny získané důkazy a usvědčující materiál
a předali jsme jej vrchnímu inspektorovi. Díky tomu speciální zásahová jednotka lupiče zatkla a poslala do vazby. Zbývalo jen najít odcizené zlaté vejce, které lupič důmyslně ukryl. Agenti ovšem zvládli i to a vejce navrátili své majitelce. Ta jim za odměnu jako poděkování dala malá zlatá vajíčka, která si děti odnesly ve vyrobených slepičkách.

 

Od vrchního komisaře pak za své zásluhy dostaly diplomy, medaile a mnoho dalších odměn. Úspěch jsme oslavili pořádnou agentskou diskotékou a my už se těšíme na dobrodružství, které nás čeká za rok!

bottom of page