top of page

1.+2. turnus

VÝLETNÍK 2017 - MALÝ PRINC

Celé album najdete na tomto odkaze:        https://jsmesponky.rajce.idnes.cz/

Bylo, nebylo...

Právě jsme završili týdenní putování za Malým princem!

Na našem příměstském táboru jsme se setkali s pilotem, který u nás se svým obrovským letadlem havaroval a potřeboval pomoci – nejen s opravou letadla, ale také s hledáním svého ztraceného kamaráda.

Společně jsme cestovali Vesmírným tunelem, na který jsme měli speciální průkazky. Procestovali jsme spoustu planet, kde jsme natrefili na různé osůbky, od kterých jsme se vždy něčemu přiučili. Od královny jsme se dozvěděli, že si nemůžeme přát nemožné věci. Domýšlivec nám ukázal, že nafoukanost není hezká vlastnost. Byznysmen neměl na nic jiného čas, jen na své nekonečné počítání. Zeměpisec o světě jen psal, ale sám se nikdy nikam nevydal. Lampář se bál nových změn a Liška nám ukázala, co je to skutečné přátelství.

A nejen to, hlavně jsme si společně užili spoustu zábavy, zahráli si mnoho her. Splnili jsme i ty nejzáludnější úkoly a naučili se táhnout za jeden provaz. Hlavně jsme ale poznali nové kamarády! Kamarádství je přeci nad zlato.

Protože jsme tábor Výletník, i letos jsme parádně „výletovali“. Byli jsme v jezdeckém areálu v Tršicích, kde jsme měli všichni možnost povozit se na koni. Prohlédli jsme si, kde se o koníky v areálu starají, kde bydlí i co jí. Samozřejmě nám taktéž vyhládlo, ale o to se postarali v místní restauraci.

 

Užili jsme si také tradiční cyklovýlet. Ten jsme absolvovali na výzvu Zeměpisce, který nás poprosil o zmapování blízkého okolí. A co by to byl za tábor bez táboráku?! Takže nechybělo ani opékání špekáčků u plápolajících plamínků.

Každé odpoledne jsme se s dětmi na chvíli rozloučili, maminky jim doma mohly přečíst pohádku na dobrou noc a ráno jsme pokračovali společně za dobrodružstvím. A celý týden nám dodávala kuráž táborová hymna „Letím hledat světy“. Byla to paráda!

bottom of page