top of page
VÝLETNÍK 2021 - ZEMĚ NEZEMĚ

Celé album najdete na tomto odkaze:        https://jsmesponky.rajce.idnes.cz/

Bylo, nebylo...

Petru Panovi, rozvernému klučinovi, se zastesklo po nových kamarádech,
a tak si do Země Nezemě pozval děti, které s ním nakonec na příměšťáku Výletník strávily celý týden. Děti k němu přivedl jeho Stín, který mu v jednom kuse utíkal.

 

V Zemi Nezemi děti skákaly po houbách, jedly bonbony z provázkových stromů, místo mečů bojovaly s gumovými hady, foukaly foukačkou, vylovily si malý poklad a projely se na statném oři Lůďovi. Se ztracenými chlapci si zazpívaly jejich rošťáckou hymnu Čůrej sem a čůrej tam. 

Petr Pan nám prozradil, že v Zemi Nezemi je zlý kapitán Hook, je potřeba se na něj připravit a naučit se orientovat podle hvězd. O vesmíru a planetách naší sluneční soustavy nám povyprávěl pán z prostějovské hvězdárny, kde jsme objevovali oblohu pomocí dalekohledů. 

 

Ten den se nám děly samé nepříjemnosti a pokračovaly i druhý den ráno. Děti najednou musely chodit jako krabi, držet se za nos nebo skákat jako žáby. Zjistili jsme, že Země Nezemě ztrácí své kouzlo. Někdo zřejmě přestal věřit na víly nebo porušil jiné z pravidel. A tak jsme se rozhodli, že poletíme domů. K tomu jsme však potřebovali získat loď a vílí prach. Pro loď jsme se vypravili do přístavu za kapitánem Hookem. Ten na nás vystartoval ze svého korábu s partou silných pirátů. Hook se s dětmi vsadil, že pokud jej s piráty děti přeperou v přetahování lanem, dá jim svou loď. Děti nakonec zvítězily a loď dostaly. Jenže byla děravá. Naštěstí naše děti pirátům ukradly i vzácné dřevo na její opravu, a tak jsme se vydali zpět za Petrem Panem.

Mysleli jsme si, že se jdeme s Petrem rozloučit, ale vílí prach na cestu domů nám dát nemohl, protože mu ho asi sebrala víla Zvonilka, která na děti žárlí
a naprášila nás Hookovi.

 

Vydali jsme se tedy do vílího doupěte, a protože to bylo moc daleko a my neumíme létat, vyjeli jsme na kolech. Po cestě jsme zdolávali různé překážky, ale nakonec jsme se zdárně dostali až ke Zvonilce. Ta byla uražená, že jsme ji neprávem obvinili a museli jsme si ji nejdřív udobřit. Nic není zadarmo, víla nám ukázala, jak si můžeme vílí prach sami natěžit.

Petr Pan se poslední den choval velmi podezřele. Připojili jsme ho na detektor lži a zjistili jsme, že kletba, která postihla celou Zemi Nezemi už přechází i na Petra Pana, a že nemluví pravdu. Bylo třeba situaci zachránit. Přes nebezpečí, které mořské panny představují, jsme se k nim vydali pro ingredience na lektvar. Děti nakonec ingredience z truhly úspěšně získaly a společně s podivně vousatou vílou lektvar uvařily. Petr Pan lektvar vypil a tím byl vysvobozen. Všechny týmy v Zemi Nezemi statečně bojovaly a na  rozloučenou uspořádal diskotéku, na kterou si některé děti dokonce přinesly vlastní originální kostýmy.  

bottom of page