top of page
VÝLETNÍK 2020 - Z POHÁDKY DO POHÁDKY

Celé album najdete na tomto odkaze:        https://jsmesponky.rajce.idnes.cz/

Bylo, nebylo...

Její nejjasnější princezně Jasněnce se letos přihodilo neštěstí. Rozsypala se její pohádková knížka a poztrácela konce svých oblíbených pohádek. Naštěstí jí přispěchaly na pomoc děti z příměstského tábora Výletník.

První den je princezna přivítala ve své pohádkové vesničce Kožušany-Tážaly spolu s vikingem Škyťákem. Jedna z pohádek, kterou potřebovala dokončit byla totiž Jak vycvičit draka. Škyťák naučil děti, jak být správným vikingem, jak bojovat s draky, ochránit svou vesnici, a nakonec si draky i ochočit. 

Jasněnka byla s pomocí dětí tak nadšená, že se rozhodla je vzít na výlet na své sídlo hrad Bouzov, který střeží Ohnivec.

 

Pohádku o Aladinovi a létajícím koberci přišla dětem povyprávět velká kamarádka Jasněny, princezna Jasmína. Děti Aladinovi pomohly ukrást poklad, avšak zlý čaroděj je zaklel, aby nemohly získat kouzelnou lampu. Naštěstí se podařilo kletbu zlomit a zaklínadlem rozmotat kouzelný koberec s lampou, ze které nakonec osvobodily džina a za odměnu se na koberci mohly i proletět. Dokončili jsme pohádku o Amálce a O perníkové chaloupce.

Cyklovýlet byl tentokrát ve znamení záchranné výpravy Jeníčka a Mařenky. Drobečky po cestě doplnily moderní technologie, kdy nám Jeníček nechával vzkazy a sms, kudy se k chaloupce dostat, abychom je zachránili. Jelikož místo hlubokého lesa jsme projížděli širými poli, kde jsme se naučili stopování zvířat. Perníková chaloupka byla dobře střežena ježibabou, která se belhala kolem, ale děti při loupeži perníčků nezastavila. 

Poslední den děti zažily dobrodružství se Shrekem. Šípková Růženka se naštěstí dobře vyspala, a tak všem povyprávěla, jak ji s pohádkovými bytostmi vyštval Lord Farkquaad až do bažiny ke Shrekovi. Shrek si užíval své ráno v kadibudce a taková návštěva se mu ani za mák nelíbila. S dětmi a legračním Oslíkem se tedy vydal do Dulocku. Ve městě se děti musely utkat s Lordem Farquaadem v turnaji, ve kterém byl Lord nakonec poražen. Shrek z věže vysvobodil zakletou princeznu Fionu, avšak místo polibku z pravé lásky, ji probudil jeho zlobří dech.

 

Náš pohádkový týden zakončila pořádná oslava a Jasněnka si tak oddechla, že je nyní její pohádková kniha kompletní, ba dokonce obohacena o nové příběhy a zážitky!

bottom of page