top of page
TÁBORNÍK 2019 - HARRY POTTER

Celé album najdete na tomto odkaze:        https://jsmesponky.rajce.idnes.cz/

Bylo, nebylo...

Vše začalo zazvoněním pošťáka. Prohozením schránkou, dopisem z Bradavic. Dlouho očekávaná obálka skrývala i další překvapení. Jízdenka na Oskavský expres nás měla dostat na 8 dní na místo, plné dobrodružství. Samozřejmě do světa kouzel se nedostanete jen tak. Museli jsme projít nástupištěm 9 a 3/4 , abychom viděli a zažili, co obyčejní mudlové nemohou. U Olivandra si vyzvednout hůlky a šlo se na to, čas kouzel započal!

Moudrý klobouk rozdělil všechny do náležitých kolejí a všem se tajil dech, kdy Albus Brumbál promluví.  Celý tábor však neproběhl lážo plážo. Temné síly začaly proudit kolem dokola.  Kámen mudrců, který získali, jsme dali do bezpečí, našli jsme tajemnou komnatu, o které nám řekla uplakaná Uršula,
a nakonec nás čekal boj s baziliškem. 

Měli jsme to štěstí, že zrovna probíhalo 1000. výročí Turnaje tří kouzelníků,
a to nám všem zajistilo účast. Jen jeden tým mohl získat pohár, ale oslavy naší spolupráce roztančil celý tábor. Z výletu do trosek Azkabanu nám potulný prodavač daroval obraceč času. Co s tím? Po zatočení se stalo něco nemyslitelného. Z vedoucích se staly děti a děti tvořily program nám. Povězme si na rovinu: „Děti to zvládly bez chybičky!“ Zaslouží si pochvalu i za bravurní zrealizování kolejních vlajek, výroby košťat na famfrpál či hodinu lektvarů. Celý tábor protínaly tradičně netradiční sporty jako Kinball, Branball, Americká foukačka.

Co by však byl kouzelnický tábor bez kouzel? Musíme se bránit před zlem,
i když nám to Ministerstvo kouzel zakazuje a na kontrolu poslalo růžovou pohromu - zlomyslnou Dolores Umbridgeovou. Na konci našeho pobytu, musel proběhnout ještě jeden boj. Brumbálova armáda zavčas zasáhla a porazila smrtijedy v čele s Voldemortem.

 

Už můžeme opět v klidu spát a odebírat se do svého vlastního světa kouzel.

bottom of page