top of page
HALLOWEEN 2023

Celé album najdete na tomto odkaze:        https://jsmesponky.rajce.idnes.cz/

Bylo, nebylo...

I letos se našli tací, kteří neváhají zažít dobrodružství. Není na to lepší místo než naše milované Kožušany-Tážaly.

Hráli jsme si, dováděli, navzájem se poznávali, ale ještě jsme netušili, co nás čeká… Přišel za námi "starosta" a začal nám vyprávět o svém problému. V Kožušanech-Tážalech řádí upír. Každý den si vybere jednu oběť a unese ji. Zarmoucený starosta nás tedy poprosil, jestli bychom mu nepomohli případ vyřešit. No samozřejmě, že jsme mu chtěli pomoct! 

„Můj syn pracuje na česnekové farmě u močidla. Ten by snad mohl vědět víc.“ pověděl pan starosta před tím, než odešel.  Farmáře jsme naštěstí zastihli, ale o tom, kdo by mohl být upír, také nic nevěděl. Místo toho nám doporučil svůj česnek, který chrání lidi před upíry. Jenže my jsme žádné peníze s sebou neměli, takže jsme si od něj česnek koupit nemohli. Farmář nám řekl, že si ho teda můžeme odpracovat. A to jsme taky udělali. Byla to docela makačka, ale zvládli jsme to! Šli jsme to říct farmáři, ale nemohli jsme ho nikde najít. V jeho chatrči byl jenom ten česnek. To ho určitě unesl upír!  Proto jsme se vydali na odvážnou stezku.

Na stezce jsme potkali 2 občany, kteří nám sdělili, že starosta všechny svolává na urgentní zasedání. Na schůzce jsme se dozvěděli, že zmizela další oběť a tou byla paní Kadrnožková. To ale přece není možné! Za jeden den vždy zmizí jen jedna osoba a ne dvě. Po chvíli přišel uspěchaný farmář, kterého jsme začali vyslýchat. Zkoušeli jsme na něj různé metody, podle kterých bychom zjistili, jestli je upír nebo ne. Pocákali jsme ho svěcenou vodou, snědl česnek a postavili jsme ho před zrcadlo. Vypadalo to, že je normální člověk. Nedávalo to smysl… Do té doby než mu vypadly umělé tesáky z kapsy! Farmář se po důkladném vyslýchání nakonec přiznal, že se vydával za upíra, aby si od něj občané kupovali česnek. Starosta dal synovi pěkně za vyučenou a my si za odměnu, užili zaslouženou halloweenskou diskotéku se vším všudy!
bottom of page