top of page
HALLOWEEN 2018

Celé album najdete na tomto odkaze:        https://jsmesponky.rajce.idnes.cz/

Bylo, nebylo...

Halloween 2018 se odehrával v nemalé vesničce Kožušany. Nikdo však neměl tušení , že Kožušany provází už po mnohá staletí kletba. 

Akce probíhala úplně běžně: seznámili jsme se, byla sranda, dováděli jsme. Najednou, instruktorka Ivet se začala chovat podivně. Bláznit. Tím to ale nekončilo, popadlo to i další instruktory.  V tom se záhadně objevil neznámý deník. Po přečtení nám to všechno dávalo smysl.

Deník byl z roku 1818 a majitel Jenda tam popisuje stejnou situaci, jaká se odehrává u nás. Vydali jsme se tedy po jeho stopách, protože jsme potřebovali vrátit zpět instruktory do normálu. 

Rozdělili jsme se do 3 průzkumných skupin a vydali se na cestu. Počasí bylo tajemné, stmívalo se, mrholilo, bylo to až strašidelné. Hned od začátku se objevoval úkol za úkolem. Nic nás nezastavilo. Věděli jsme, že Jenda kletbu nedokázal zrušit, protože byl na to sám. Nás bylo mnoho - to byla naše tajná zbraň. Na konci cesty jsme dostali báseň, kterou se všichni perfektně zvládli naučit za velmi krátkou dobu, to klobouk dolů. 

V dáli jsme viděli svíčky a tajemnou osobu chodíc sem a tam. Když jsme přišli blíže, oslovila nás. Byl to duch spisovatele, který poslal na vesnici kletbu. Nikdo ho nerespektoval, smáli se mu, že je blázen. Proto se naštval a proklel všechny: Každých 100 let se ze samotných obyvatel Kožušan stanou blázni!

My jsme mu však přednesli jeho báseň a vzdali jsme mu hold. Dojali jsme spisovatele a ten se rozhodl, že kletbu zruší. 

Vše se vrátilo do pořádku a nakonec nám spisovatel nechal i malou odměnu.

 

Museli jsme výhru pořádně oslavit, a to jak jinak než halloweenskou diskotékou. Diskotéku navštívilo mnoho strašidel, byla to úžasná podívaná!

Po zaslouženém odpočinku jsme si vyrobili nádherná trička a postupně jsme se rozloučili.

Děkujeme a uvidíme, jaká dobrodružství nás dále čekají.

 

bottom of page