top of page
KSICHTKNÍŽKA 2017

Celé album najdete na tomto odkaze:        https://jsmesponky.rajce.idnes.cz/

Bylo, nebylo...

Frýdlant nad Ostravicí čelil hackerským útokům!

 

Skupiny mladistvých se v odpoledních hodinách 16.12. staly oběťmi útoků neznámých hackerů. Nad jejich ksichtknížkovými účty ztratily kontrolu, a tak se zdálo, že jsou jejich dosavadní životy zmařeny.

 

Veškeré srdcervoucí statusy o úkolech z matematiky, selfiečka ze záchodové mísy i jejich dokumentace celodenního stravovacího systému mohly přijít vniveč. Naštěstí v poslední chvíli rozrazil virtuální dveře internetový guru Marek Cukrkopec s řešením.

 

Týmy byly vydány městu společně se svou elektronikou a během pár minut se všechny hlásily na helpdesku pana Cukrkopce. Začal závod s časem. Nejen,
že učastníci bojovali o svá hesla, ale byli také podrobeni důkladnému autorizačnímu programu. Z virtuality se přesunuli do ulic města, kde plnili sérii úkolů. Potřebovali při nich především kreativní myšlení, výbornou logistickou organizaci i komunikační vlastnosti při oslovování tamních domorodců.

 

S příchodem tmy tak byly po městě vidět jen twerkující siluety, netradiční ozdoby na vánočních stromcích a policejní příslušníci bez pokrývek hlavy. Jo, byla to jízda. Jízda, která vedla k úspěšnému znovudobytí týmových (a)sociálních účtů.

 

Celý helpdesk v čele s Markem Cukrkopcem všem účastníkům gratuluje. „Buďte ostražití, hackerské útoky se mohou opakovat i ve vašem městě.“ varují odborníci.

bottom of page