top of page
HALLOWEEN 2017

Celé album najdete na tomto odkaze:        https://jsmesponky.rajce.idnes.cz/

Bylo, nebylo...

Historicky první akce spolku SPONKY je úspěšně za námi.

Kulturní dům v Tážalech, kde akce probíhala, téměř praskal ve švech. Akce se zúčastnilo 39 dětí a na začátku jsme se všichni navzájem seznámili a zahráli si nějaké tematické hry v Halloweensky vyzdobeném kulturáku. Poté si každý vyrobil svého vlastního ducha, který nejen že byl strašidelně roztomilý, ale navíc i výborně chutnal. Sotva jsme své výrobky dokončili, duchové jakoby ožili a z hlavního sálu se ozvalo žalostné houkání. Byli to duchové, kteří poztráceli své kamarády. Děti statečně duchům přispěchaly na pomoc. Pomocí svítících náramků, které dostaly na začátku, se rozdělily do čtyř skupinek a postupně brčky sbíraly různé druhy malých duchů a vracely je zpět do jejich domečků.

 

Nezapomněli jsme ani na poutavé vyprávění o Dušičkách, jejich původu
i důležitosti tradic. Děti se dozvěděly, že původ tohoto svátku sahá až k starým Keltům, kteří tuto noc slavili svátek Samhain - konec léta, ze kterého se u nás vyvinuly Dušičky a zejména v anglicky mluvících zemích pak Halloween.

 

Instruktoři sehráli scénku, ve které předváděli koledování po domech. Vzápětí se na scénu vynořil Velký Dýňák a všechny vykoledované sladkosti jim sebral. Vykoledované dobroty měly být pro děti, a aby o ně nepřišly, vypravili jsme se tedy Dýňáka chytit a vyloudit z něj ukradené sladkosti zpět. Vydali jsme se na dobrodružnou bojovku. Bohužel, počasí nám nepřálo a jednotlivé skupinky nestihly projít všechna stanoviště. Výpravu za Dýňákem jsme museli zkrátit. Děti měly za úkol nejprve rozluštit hádanku u světlušek připevněných na stromech, přelézt po visutém laně, přenést společnými silami míč na kouzelném kroužku, a na závěr bojovat s hady. Na konci je za odměnu čekal lektvar upíra na zahřátí. Pokusili jsme se realizovat i slíbený táborák, nicméně kvůli silnému dešti jsme se u táboráku ani neohřáli, každý vypil šálek teplého lektvaru a spěchali jsme zpět do kulturáku, kde jsme se zahřáli a snědli výborné bolognské špagety se sýrem, které nám dodaly další energii na boj s Dýňákem.

 

Díky šifře, kterou jsme po cestě vyluštili, jsme znali zaklínadlo, které by Dýňáka přepralo. Na zesílení zaklínadla jsme použili ještě papírové náboje, až se nám nakonec s hrdinským zásahem vedoucí Leni, kterou děti bouřlivě povzbuzovaly,  podařilo Dýňáka přeprat a vysypaly se z něj všechny bonbony, které ukradl.

 

Následovala diskotéka v maskách, kde zazářily krásné čarodějničky, spider mani, kostlivci, mumie, obličeje zdobené jak hrůzostrašně krví, tak i ty s Halloweenskými ornamenty… Vyblbli jsme se, před spaním přečetli pohádku a hurá spát.

 

Ráno, po snídani, si děti vyzkoušely chemický pokus - nafoukly ducha (balónek) bez jediného fouknutí. No a pak už jsme jen vyhodnotili předešlý den, rozdali diplomy a nachystaný fotokoutek s halloweenským bingem schovali na jindy. Každý, kdo se zúčastnil, dostal mj. i stylovou sponkovskou placku. Za celý tým SPONEK všem dětem, rodičům a těm, kdo se na akci podíleli, děkujeme. Bez Vaší podpory bychom akci nemohli uskutečnit.

bottom of page